niedziela, 29 stycznia 2017

Szydełkowa pufa ze sznurka bawełnianego


pufa ze sznurka

Do kompletu dla stołka powstała pufa ze sznurka bawełnianego. Na spodzie wszyłam zamek, żeby można było łatwo ją wyprać. W środku znajduje się pokrowiec uszyty z T-shirtów, również zapinany na zamek (dzięki niemu można będzie uzupełnić wkład, jak się ubije), Pokrowiec wypełniony
jest granulatem styropianowym. Właśnie w związku z tym granulatem, a raczej z trudnościami w umieszczeniu go na swoim miejscu, nazwałam tę pufę "nigdy więcej" :)
Nie zmienia to faktu, że pufa jest mega wygodna i jako podnóżek i jako siedzisko, sprawdza się również jako legowisko dla psa (patrz: ostatnie zdjęcie :) #sznurekbawełniany #szydełkowapufa

11 komentarzy:

 1. Od dawna myślę o takiej pufie :). Ale największą przeszkodą w realizacji tego celu jest mój brak zdecydowania co do koloru :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj jak to rozumiem - ja z kolei długo nie mogłam się zdecydować na ścieg, ani nawet dokonać wyboru: szydełko czy druty. W drutach jednak dopiero raczkuję, zatem padło na szydełko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może mogłaby Pani zrobić jakieś DIY? ;)
  Chętnie widziałabym u siebie taką pufę. Jest piękna <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomyślę o tym na początku grudnia, chociaż na pewno nie będzie to pufa z pokrowcem w środku i wypełnieniem styropianowym - nie ośmielę się nikogo uczyć szycia bo sama raczkuję w tym temacie. Ostatnio pojawiły się jednak wkłady z gąbki tapicerskiej i myślę, że są świetną alternatywą :)

   Usuń
 4. Ja też się zapisuję na tutorial, szalenie podoba mi się ścieg, jakiego Pani użyła. Pozdrawiam! Jotjot

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam, to będzie ten tutorial? please.... Pufa jst cudowna, a wszystkie inne wzory, ktore widzialam są takie hmmm... niezachwycające. A ta pufa jest superancka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem wiem, obiecałam a tu co chwilę jakiś inny projekt odciąga moją uwagę. Przepraszam :( Konkretnego terminu nie podam na wszelki wypadek, ale obiecuję, że postaram się wykonać to szybko i bezboleśnie :)

   Usuń
  2. A moze chociaż podpowiedx jaki to scieg..

   Usuń
  3. To półsłupki nawijane. Zaczynam od 8 płs. Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Podpisuję się pod prośbami o tutorial:) Pufa na tle innych dostępnych ogólnie, wyróżnia się starannością wykonania, i kształtem, i w ogóle jest piękna...:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trochę to trwało ale jest: https://ilta4crochet.blogspot.com/2018/03/szydekowa-pufa.html :))

  OdpowiedzUsuń