niedziela, 5 lutego 2017

Szydełkowy kocyk - schematy elementów

kocyk zrobiony szydełkiem ściegiem bobble stich - schematy literek

Jeszcze przed świętami zrobiłam kocyk dla noworodka - nowego członka rodziny - nietrudno się domyślić, jak ma na imię :) . Niestety wymagał on zszywania dużych elementów, a szycie nie jest moją najmocniejszą stroną

(delikatnie mówiąc) więc jest kilka widocznych niedoskonałości. Kocyk ma wymiary 75x100 cm. Wręczony zostanie dopiero za tydzień, mam sporo obaw, czy przypadnie do gustu rodzicom.
Pod zdjęciami umieściłam linki do stron, ze schematami.


Korzystałam z tych schematów literek alfabetu 


Tutaj natomiast znajdziecie wzór gwiazdy oraz kilka innych fajnych graficznych wzorów: http://www.knotyournanascrochet.com/p/bobble-charts.htmlJeśli nie wiecie, jak wykonać "bąbelki" to wystarczy wpisać na youtube: crochet bobble charts - wyskoczy mnóstwo filmików, w tym i mój :) 


8 komentarzy:

 1. Wspaniały kocyk, na pewno będzie się podobać :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za te słowa, bo mam wiele wątpliwości co do tego. Rodzice maluszka są bardzo uprzejmi, dlatego na pewno będą mówić, że się podoba, ale uwierzę dopiero jak zobaczę go w użyciu za jakiś czas :)

   Usuń
 2. Świetny kocyk! Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Jeszcze nie znam reakcji rodziców, bo tak się złożyło, że dopiero w ten weekend ich odwiedzimy także dalej trochę w stresie jestem.

   Usuń
 3. Kocyk jest piękny i na pewno się spodoba. Czy mogłaby Pani zdradzić jakiej włóczki użyła do zrobienia tego kocyka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Użyłam Alize Cotton Gold. Kocyk faktycznie spodobał się bardzo :)

   Usuń
 4. bardzo orginalny kocyk fajnie dobrane kolorki i te literki gwiazdki robi wrażenie gdybym umiała taki zrobić byłabym przeszczęśliwa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za mnóstwo komplementów :) Najważniejszy krok to odważyć się spróbować - do tego szczypta cierpliwości i na pewno będzie sukces :)

   Usuń