niedziela, 25 listopada 2018

Czapek na drutach ciąg dalszy - sesja zdjęciowa z modelką

schemat

Czapki doczekały się  sesji zdjęciowej z modelką. W tle kamienice na  starówce mojego pięknego miasta.
Moim nieskromnym zdaniem zdjęcia wyszły super co jest zasługą pięknej modelki :) Sesja mega udana, szczególnie, że po jej zakończeniu pochłonęłyśmy pyszną czekoladę orzechową  - oczywiście w celach zdrowotnych, żeby się rozgrzać ;)


Jako że jestem początkująca i opanowałam tylko jeden wzór wszystkie czapy robione są właśnie jednym wzorem: od La Gosh My Pasion.
Wszystkie czapki robiłam na drutach nr 8 ale różnymi włóczkami.  

No to teraz po kolei prezentacja czapek:
schemat


Fioletowa i zielona czapka są najcieńsze ale i najcieplejsze. Powstały z świetnej włóczki Drops Andes, która jest mieszanką wełny i alpaki.Włóczka koralowa (a właściwie bardziej ceglana) jest najgrubsza. Powstała z włóczki Nako spaghetti, która jest mieszanką wełny i akrylu.
Czapka w odcieniach zimowego błękitu zrobiona jest z włóczki Merino Bulky, która również jest mieszanką wełny i akrylu.Czapa w bardzo uniwersalnym kolorze czyli kremowa zrobiona jest z włóczki Alize Superlana Maxi - to równiż mieszanka wełny i akrylu.

I na koniec czapka chabrowa:


Jako jedyna wykonana jest z włóczki, która w składzie ma sam akryl (Schachenmayr Bravo Big) ale nie udało mi się znaleźć włóczki wełnianej o tak pięknym, intensywnym chabrowym kolorze.
Czapkę tę już niedługo można będzie licytować na aukcji na fb, która wspomoże zielonogórskie schronisko dla bezdomnych zwierząt.

Wszystkie pompony są zrobione oczywiście ze sztucznego futra :))

Modelka na wszystkich zdjęciach to (najlepsza na świecie) Natalia Majka - dzięki jeszcze raz :)

3 komentarze:

  1. Wszystkie są piękne! Aż nabrałam ochoty na taką czapkę. Może do zimy 2019/2020 zdążę zrobić :D. Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń